راهنمای نصب کرکره برقی

معرفی تمامی اجزاء کرکره های برقی

معرفی اجزاء کرکره برقی

کرکره برقی تمام چیزهای که میخواهید بدانید

معرفی اجزاء کرکره برقی

امروزه جهت تردد در مکانهایی مانند ورودی منازل ،ویلاها ،سوله و سازه های صنعتی و….برقی استفاده میشود .کرکره برقی عموما از جنس بیلت فابریک یا همان شمش آلومینیوم بوسیله دستگاه های اکسترود تولید و به مرحله ایج که درجه سختی هم گفته میشود میرسد در آخر با رنگ اکترواستاتیک مرحله تولید خاتمه می یابد,رنگ الکترو استاتیک بدین معناست که یون رنگ با یونهای تیغه کرکره برقی آلومینیوم هم سو و به خورد آن میرود که این نوع رنگ شدن تیغه باعث بوجود آمدن یک لایه عایق روی رنگ و جلوگیری از خط و خش برداشتن تیغه تا سالهای زیادی میشود.

دلیل انتخاب آلومینیوم :

آلومینیوم فلزی نرم ولی بسیار با مقاومت و دوام بالاست و این فلز ارزشمند را در هر شرایط آب و هوایی میتوان به کار گرفت. کرکره برقی بدلیل اینکه دور یک محور جمع میشود که اصطلاحا رول آپ یا رولینگ شاتر نامیده میشود و کمترین حجم فضا را اشغال میکند.

تیغه کرکره اتومات انواع مختلفی اعم از موارد زیر دارد :

  • کرکره اتومات با تیغه پانچ
  • کرکره اتومات با تیغه رول گیتر
  • کرکره اتومات با تیغه آلومینیوم
  • کرکره اتومات با تیغه فولاد منیزیوم
  • کرکره اتومات با تیغه پلی کربنات شفاف

برای انتخاب نوع تیغه باید چند فاکتور را در نظر گرفت :

  • میزان تردد
  • نوع شرایط آب و هوایی
  • مقدار بودجه در نظر گرفته شده
  • اندازه عرض و ارتفاع محل مورد نظر

برای کرکره اتومات از سه نوع ریل کناری میتوان استفاده کرد :

ریل های کرکره برقی دارای سه نوع مختلف اند :

ریل های معمولی از جنس آلومینیوم که درون فریم فلزی پروفیل ۴۰*۴۰۰ قرار میگیرند.نوع دوم ریل های کرکره اتوماتیک ریل های پشت پروفیل دار هستند.نوع سوم که بهترین نوع ریل کرکره اتوماتیک است ،ریل فولادی با ورق ۲ میلیمتری و با زوار مویی پانچ است. ریل های کرکره برقی فولادی دارای امنیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر هم خانواده های خود است.تمام انواع ریل های ذکر شده با مویی پرز بلند عایق میشوند که این امر باعث جلوگیری از ورود گرد خاک و سرو صدا به داخل ساختمان میشود
تیغه های رول آپ هر چند قوس دار هستند ولی بدلیل دو رو نما بودن نیز با توجه به داشتن سطح و رنگ با کیفیت و ماندگار و ضد خش ، انتخاب اول تمامی کارفرمایان محترم است .با توجه به علایق مختلف مجموعه تلوان اقدام به چاپ لیزری با کیفیت بسیار بالا و با ماندگاری و دوام بالا نموده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *