راهنمای نصب کرکره برقی

راهنمای برد کرکره ساید ورتکس

راهنمای برد کرکره ساید ورتکس

راهنمای برد کرکره ساید ورتکس

راهنمای برد کرکره ساید ورتکس موتورهای ساید ورتکس در دو مدل قدیمی و جدید تولید و روانه بازار شده است . تفاوت نوع ریموت و نحوه سیم بندی برد این دو مدل بعضا باعث بوجود آمدن مشکلاتی در انتخاب نوع ریموت و  برد مناسب برای مشترییان و همکاران گرامی شده است. به همین منظور در ابتدا جهت تمایز و انتخاب نوع ریموت ورتکس مناسب توجه به نکات زیر ضروری میباشد.

تفاوت برد کرکره ساید ورتکس جدید با برد کرکره ساید ورتکس قدیمی

برد کرکره ساید ورتکس قدیمی از نظر تکنولوژی ساخت دارای فرکانس کاری 350 مگا هرتز و سیستم کد دهی لرنینگ میباشد. و دکمه های ریموت به رنگ سبز کم رنگ میباشد. لازم بذکر است ریموتهای موجود در بازار عمدتا دارای فرکانس 315 و 433 مکا هرتز بوده و همین امر باعث بروز مشکلاتی در تهیه ریموت یدک برای مصرف کنندگان گرامی شده است . و جهت رفع مشکل معمولا نیاز به تعویض برد کرکره میباشد.

برد کرکره ساید ورتکس جدید از نظر تکنولوژی ساخت دارای فرکانس کاری 433 مگا هرتز و سیستم کد دهی لرنینگ میباشد. و دکمه های ریموت به رنگ سبز پر رنگ میباشد. و اکثر ریموتهای موجود در بازار با کد 433 با سیستم کد دهی لرنینگ و همچنین ریموتهای بلوتوثی با فرکانس 433 را میتوان با آن ست نمود.

آموزش کد دادن ریموت کرکره ورتکس

جهت کد دادن ریموت کرکره ساید ورتکس بعد از تهیه ریموت مناسب با توجه به نوع موتور ساید ورتکس از نظر قدیمی یا جدید بودن ابتدا با دسترسی به برد کرکره ورتکس بدنبال دکمه لرن بر روی برد می کردیم. دکمه لرن بر روی برد ورتکس معمولا در بغل برد قرار دارد. و دسترسی به آن با یک میخ نازک و یا باز نمودن پیچهای برد ممکن است. جهت کد دادن دکمه لرن را تا زمانی که چراغ روی برد چشمک بزند و یا در برد های قدیمی تا زمانی که صدای بوق به صدا در آید نگه میداریم. بعد از آن تنها کافی است یکی از دکمه های روی ریموت را تا 5 ثانیه نگه داریم بعد از آن ریموت بطور کامل کد میگیرد.

راهنمای تعویض و نحوه سیم بندی برد کرکره ساید ورتکس قدیمی

سیم بندی برد کرکره ساید ورتکس در مدل قدیمی و جدید با هم متفاوت است. تعداد سیمهای خروجی از موتور در مدل قدیمی 3 سیم به رنگ آبی , زرد و قهوه ای میباشد. جهت تعویض نیاز به یک برد کرکره موتور توبلار بتا و یا برد کرکره توبلار سایلکس میباشد. البته در صورت  استفاده از فتوسل و فلاشر میتوان از برد کرکره توبلار فول کانال استفاده نمود. جهت اتصال سیمهای موتور به برد ابتدا سوکت سه تای سر سیمهای خروجی موتور را قطع نموده و بعد از آن سیم رنگ آبی را به عنوان سیم com , و سیم رنگ زرد و قهوه ای را جهت up و down به سوکت برد وصل میکنیم .

راهنمای تعویض و نحوه سیم بندی برد کرکره ساید ورتکس جدید

تعداد سیمهای خروجی از موتور در مدل جدید 4 سیم به رنگ سفید , زرد , سبز و قرمز میباشد. جهت تعویض نیاز تنها با تهیه برد کرکره موتور ساید بتا و یا برد کرکره ساید سایلکس میباشد. البته در صورت  استفاده از فتوسل و فلاشر میتوان از برد کرکره ساید فول کانال استفاده نمود. در مدل جدید تنها نیاز به جا زدن سوکت در داخل برد است و نیاز به کار اضافه ای نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *